Photos |
WINNERS OF THE SPRING GRADED PAIRS 2019 (A GRADE) BILL MORGAN & DEIRDRE GILES
WINNERS OF THE SPRING GRADED PAIRS 2019 (C GRADE) - LEO PITT & FRANK KILLBEY
2ND PLACE REDLAND CONGRESS 2019 (B GRADE) SEPTEMBER - DIANNE OSBORNE AND DEBORAH THOMAS
WINNERS OF THE REDLAND CONGRESS 2019 (B GRADE) SEPTEMBER - JAN & IAN ARGENT
WINNERS OF TE CHAMPIONSHIP PAIRS 2019 - JAN ARGENT & PAT CROWD
WINNERS OF THE EDDIE SANTAGUILIANA TROPHY 2019 - PHILIP THOMPSON & MOLLY O'DONOHUE
AUSTRALIAN NATIONAL CHAMPIONSHIPS 3RD PLACE RESTRICTED PAIRS 2019 - DAVID EARNSHAW & DANIEL CHUA
2ND PLACE REDLAND CONGRESS RESTRICTED 2019- GREG NOLAN & NEIL CASEY
WINNERS OF THE REDLAND CONGRESS 2019 - RESTRICTED - KIKU MUKAI & BARRY KOSTER
WINNERS OF THE DORIE KERR TROPHY 2019 - PHILIP THOMPSON & MOLLY O'DONOHUE
WINNERS OF THE WINTER TEAMS 2019 - DANIEL CHUA, DAVID EARNSHAW, DEIRDRE GILES & JAN ARGENT
WINNERS OF HE MARIE CURRELL NOVICE TROPHY 2019 - JOAN BENHAM AND PAULINE CURTIS
2ND PLACE NOVICE TEAMS CONGRESS 2019 - SAMMY & WILMY ZIADA AND DARRYL & GLENDA LOCK
WINNERS OF THE PRESIDENTS PAIRS 2019 - KEITH AND ANNE ORMEROD
BOBBY RICHMAN RESTRICTED PAIRS CHAMPIONSHIP, GOLD COAST CONGRESS 2019 - BEST QUEENSLAND PAIR - David Earnshaw and Daniel Chua
WINNERS OF THE CHAMPIONSHIP TEAMS 2019 = James and Janelle Williamson, Bill Morgan and Philip Thompson
1st PLACE (B SECTION) NEW YEAR GRADED PAIRS 2019 - David Earnshaw and Barry Koster
1ST PLACE (C SECTION) NEW YEAR GRADED PAIRS 2019 - Dan Maher and Jene Jones
1ST PLACE (A SECTION) NEW YEAR GRADED PAIRS 2019 - Phillip Thompson and Molly O
4th PLACE REDLAND OPEN TEAMS CONGRESS 2018 - Philip Thompson, Janelle and James Williamson and Bill Morgan
MELBOURNE CUP 2018 - AVRA BOWLER, DAVID EARNSHAW & PAM BURKE
MELBOURNE CUP 2018 - GAELLE GOODRICH, LYN LOBO
MELBOURNE CUP 2018 - WILMY ZIADA & BILL MORGAN
M ELBOURNE CUP 2018 - PAULINE CURTIS
MELBOURNE CUP 2018 - PAT CARROLL & JUDI HUTCHINSON
MELBOURNE CUP 2018 - DELL & PAUL ELKINGTON
MEBOURNE CUP 2018 - MARILYN & DOUG SANDS
MELBOURNE CUP 2018 - ANN SHOTTER
MELBOURNE CUP 2018 - SHIRLEY BURGESS & JUDY BLOMFIELD
PRESIDENT MIKE SOUTER RECEIVING A CHQUE FROM COUNCILLORS WENDY BOGLARY PAUL GOLLE & LANCE HEWITT FOR THE DEFIBRILLATOR
SPRING GRADED PAIRS C DIVISION 2018 WINNERS KAY MUKAI & CHLOE LAUMANN
SPRING GRADE PAIRS B DIVISION 2018 WINNERS BARRY KOSTER & KIKU MUKAI
SPRING GRADED PAIRS A DIVISION 2018 WINNERS MERIT & BILL MORGAN
WINNERS OF THE CHAMPIONSHIP PAIRS 2018 ANNE & KEITH ORMEROD
WINNERS OF THE EDDIE SANTAGIULANA TROPHY 2018 JAMES & JANELLE WILLIAMSON
WINNERS OF THE DORIS KERR TROPHY 2018 - BILL MORGAN & JOHN HARRIS
WINNERS OF THE MARIE CURRELL NOVICE TROPHY 2018 - CHLOE LAUMAN & KAY MUKAI
WINNERS OF THE SPRING GRADED PAIRS 2017 A SECTION BILL MORGAN & DEIRDRE GILES
2ND PLACE REDLAND CONGRESS 2018 - JOHN SCHACHT GREG NOLAN (MIKE SOUTER PRESIDENT) WARREN MOORE & DI ARNOLD
WINNERS OF THE REDLAND CONGRESS 2018 - RESTRICTED - BARRY KOSTER, GEORGE GIBSON, LYNNE LAYTON & KIKU MUKAI WITH PRESIDENT MIKE SOUTER
WINNERS OF REDLAND TEAMS CONGRESS 2017 - C SECTION - WARREN MOORE, DI ARNOLD, JOHN SCHACHT & GREG NOLAN
RETIRING COMMITTEE MEMBERS BARBARA FLYNN & BEN ENGEMAN WITH RETIRING PRESIDENT DOUG SANDS 2018
WINNERS OF THE NEW YEAR GRADED PAIRS C DIVISION 2018 GARY JENKINS & WARREN MOORE
WINNERS OF THE NEW NEW GRADED PAIRS B DIVISION 2018 - WENDY TOLLEMACHE & STEPHEN GILLARD
WINNERS OF THE NEW YEAR GRADED PAIRS A DIVIONS 2018 - JUDITH CORNEY & LOREN LEADER
MEMBERS ENJOYING THE 2017 CHRISTMAS PARTY
WINNERS OF THE REDLAND CONGRESS 2017 B SECTION - GEORGE GIBSON, BARRY KOSTER & LYNNE LAYTON (MISSING IS KIKU MUKAI)
2ND PLACE REDLAND CONGRESS 2017 C SECTION - BRUCE JOHNMAN, ALAN BESSELL, JOY WELSFORD & MICHAEL CLIBBON
WINNERS OF THE SPRING GRADED PAIRS C GRADE - JAN DEAVILLE & ROBINA COOPER
WINNERS OF THE HIGH/LOW RANKED TEAMS 2017 - SAMMY & WILMY ZIADA AND BILL & MERIT MORGAN
WINNERS OF TH SPRING GRADED PAIRS 2017 - B SECTION NOLA DAWS & PAT CARROLL
WINNERS OF THE CHAMPIONSHIP PAIRS 2017 - JAMES & JANELLE WILLIAMSON
2ND PLACE CHAMPIONSHIP PAIRS 2017 - KEITH & ANNE ORMEROD
WINNERS OF THE REDLAND GRADED PAIRS 2017 - C GRADE BARRY KOSTER & KIKU MUKAI
3RD PLACE REDLAND PAIRS CONGRESS 2017 - C GRADE JOHN SCHACHT & DIANE ARNOLD
WINNERS OF THE B SECTION - EDDIE SANTAGUILANA TROPHY - DOV & SANDRA BERNS
WINNERS OF THE EDDIE SANTAGUILANA TROPHY 2017 - PHILIP THOMPSON & MOLLY O'DONOHUE
MOLLY, JUDITH & LIZ HELPING OUT AT THE 2017 RESTRICTED/NOVICE PAIRS CONGRESS
WINNERS OF THE DORIS KERR TROPHY 2017 RON KHALED AND DIANE ELIOTT
2ND PLACE RESTRICTED PAIRS JULY 2017 ADAM HERTELENDY & MIKE SOUTER
WINNERS OF THE MARIE CURRELL NOVICE TROPHY 2017 - PETER NEVILLE & PAM RUPPIN
WINNERS OF THE QUIZ NIGHT -GARY & KATE JENKINS, DELMAE WOODS, BARBARA FLYNN, DARRYL & GLENDA LOCK & MICHAEL & MARIE PHILLIPS
2ND PLACE REDLAND NOVICE TEAMS 2017 - Dennis Kennedy, Trevor Rayfield, Joy Pulford & Greg Nolan
2nd PLACE REDLAND RESTRICTED TEAMS 2017 - George Gibson, Lynne Layton, Chris Mayfield & David Earnshaw
KEITH ORMEROD RECEIVING HONORARY LIFE MEMBERSHIP AT AGM 2017 FROM PRESIDENT DOUG SANDS
CLUB MEMBERS AT THE AGM 2017
WINNERS OF THE PRESIDENTS PAIRS 2017 - DEIRDRE GILES AND PAT BACK
2nd Place club Championship Teams 2017 Ron Khaled, Ros Putland, John Harris & Di Eliott
1st place Club Championship Teams 2017 Judith Corney, Peter Neville, Pam Ruppin & Neil Casey
Winners New Year Graded Pairs 2017 (C Section) Poona Gounder and Diane Arnold
Australia Day Celebrations - Ria Bijker
Australia Day Celebrations - Leigh Dominikovich & Judy Blomfield
Winners of the New Year Graded Pairs 2017 (B Section) Stephen Gillard and Wendy Tollemache
Winners of the New Year Graded Pairs 2017 (A Section) Lynne Fisher and Daniel Chua
CHRISTMAS PARTY 2017 - Elvie Eaglesham, Maureen Kelso, Delmae Woods, Jan Jones, Barb McGorman & Dawn Lepinath
CHRISTMAS PARTY 2017 - Pamela Murray, Judy Blomfield, Kay Justice, Jan Robbins, Shirley Burgess, Barbara Flynn & Judy Hutchinson
CHRISTMAS PARTY 2017 - Phyllis Rankin, Dianne Whimp, Sherille Russell, Anne Shotter, Paula Gilby & Robina Cooper
CHRISTMAS PARTY 2017 - Ross Laybutt, Dianne Laybutt, Kevin Gilbert, Richard Curtis, Sue Gilbert & Pauline Curtis
REDLAND GRADED TEAMS (B GRADE) WINNERS 2016 - BARBARA MACKAY, LEIGH DOMINIKOVICH, JAN ARGENT & DEIRDRE GILES
REDLAND GRADED TEAMS (C GRADE) WINNERS 2016 - PAUL ELKINGTON, DELL ELKINGTON, MICHAEL SOUTER & TREVOR RAYFIELD
OUR PRESIDENT DOUG SANDS - MELBOURNE CUP 2016
PAT CROWD - BEST DRESSED LADY - MELBOURNE CUP 2016
BEN ENGEMAN & IAIN ROSS - MELBOURNE CUP 2016
GILL ROSS, JUDITH CORNEY & JEAN SMITH MELBOURNE CUP 2016
JENE JONES WITH GILL ROSS MELBOURNE CUP 2016
MELBOURNE CUP 2016 - PHILIP THOMPSON AUCTIONING OFF THE HORSES
WINNERS OF THE SPRING GRADED PAIRS (A SECTION) 2016 - Jean Smith and Bill Morgan
WINNERS OF THE 2016 CLUB CHAMPIONSHIP PAIRS - LEIGH DOMINIKOVICH & JOHN HARRIS
2ND PLACE CLUB CHAMPIONSHIP PAIRS 2016 - MOLLY O'DONOHUE & PHILIP THOMPSON
Some club members relaxing after the rigors of the Eddie Santaguiliana competition 2016
1st Place EDDIE SANTAGUILIANA MEMORIAL TROPHY 2016 - Carmel Denaro and Philip Thompson
Winners of the Doris Kerr Trophy 2016 - Diane and Ross Laybutt
REDLAND NOVICE PAIRS CONGRESS 2016 - 1ST PLACE - PETER NEVILLE & PAM RUPPIN
REDLAND NOVICE PAIRS CONGRESS 2016 - 2ND PLACE - KIKU MUKAI & BARRY KOSTER
REDLAND NOVICE PAIRS CONGRESS 2016
REDLAND NOVICE PAIRS CONGRESS 2016
REDLAND NOVICE PAIRS CONGRESS - KITCHEN HELPERS - GILL, MARGARET & STANIS